Koncepcja przedszkola

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Sprawiamy, że dzieci czują się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Program pracy wychowawczo - dydaktycznej wdrażamy współpracując z rodzicami i środowiskiem lokalnym .Dlatego oddziaływania przedszkola i domu są skoordynowane, a tradycje rodzinne i regionalne są szanowane i kultywowane. Kadra przedszkola stale doskonali kwalifikacje zawodowe, poprawiając jakość edukacji, zaspakaja potrzeby i oczekiwania ,,klientów” – dzieci, rodziców i społeczeństwa. Nasi wychowankowie rozpoczynają z sukcesem i bez stresu naukę w szkole. Baza, jaką dysponuje przedszkole pozwala urzeczywistnić zindywidualizowany program rozwoju poszczególnych dzieci. Pracownicy przedszkola okresowo dokonują ewaluacji pracy, a uzyskane wyniki służą do stałego jej doskonalenia Dążymy do tego, aby dzieci chętnie uczęszczały do przedszkola, a rodzice mieli świadomość, że oddają swą pociechę w dobre ręce. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Nasze działania opieramy o takie wartości uniwersalne jak: mądrość, uczciwość· dobro. Kreujemy u dzieci postawy twórcze i aktywne. Uczymy szacunku do tradycji rodzinnych i regionalnych. Przygotowujemy dzieci do przeżywania sukcesu i radości, a jednocześnie do radzenia sobie z porażką i ponoszenia konsekwencji swych działań. Sądzimy, że bagaż doświadczeń wyniesiony z naszego przedszkola pozwolą każdemu dziecku ,,wypłynąć" właściwym nurtem swej rzeki, jakim będzie dorosłe życie.