Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Nasze przedszkole położone jest przy

ul. Bydgoskie 9 w Chełmży

i czynne jest w dogodnych dla rodziców godzinach

od 5.45 do 17.00.

W przedszkolu mieści się 9 sal dla dzieci w wieku od 3 do 6-u lat. Każdy oddział liczy nie więcej niż 25 dzieci. Sale dziecięce wyposażone są w estetyczne i funkcjonalne meble spełniające standardy przyjęte dla małego dziecka. Różnorodność zgromadzonych pomocy dydaktycznych i zabawek sprzyja zaspokajaniu naturalnych potrzeb poznawczych dzieci. Przedszkole posiada salę do ćwiczeń gimnastycznych, własną kuchnię, w której na miejscu przygotowywane są domowe, smaczne posiłki, jadalnię, ogródek przedszkolny.

Nasze przedszkole nastawione jest na  szeroko rozumiany rozwój dziecka tak, aby poznało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności, zasad bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami, poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy. Przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Każdemu dziecku tworzy szansę na miarę jego możliwości, wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz odnoszenia sukcesów szkolnych. Każde dziecko jest dla nas ważne. Zrobimy wszystko aby w naszym przedszkolu czuło się akceptowane i bezpieczne. Stworzymy warunki do harmonijnego rozwoju, do bycia samodzielnym i otwartym na nowe doświadczenia.