Poniedziałek, 2020-11-30

Imieniny: Andrzeja, Maury

Kącik matematyczny przedszkolaka ,,Sowa-mądra głowa"

Zabawy matematyczne są bardzo ważne w edukacji matematycznej wychowania przedszkolnego. Dają możliwość działania, rachowania, wyzwalają chęć poszukiwania, wnioskowania, logicznego myślenia. Pytamy: "dlaczego, więc nie rozbudzać w dzieciach możliwości poznawczych, wzbogacać ich wiedzę i umiejętności?" Tworząc na stronie internetowej przedszkola zakładkę KĄCIKA MATEMATYCZNEGO, zachęcamy wszystkich przedszkolaków wraz z ich rodzicami do zabawy z matematyką. Do poczynań matematycznych zachęcać Was będzie SOWA MĄDRA GŁOWA, która raz na 2-tygodnie przygotuje karty pracy z zadaniami matematycznymi. Zadania będą przeznaczone dla dzieci w dwóch grupach wiekowych dla 3-,4- latków i 5-,6- latków. Życzymy udanej zabawy!