Kaszubska muzyka zabrzmiała w przedszkolu.

Kaszuby to region  rozciągający się od Pomorza Gdańskiego, aż po Bory Tucholskie., a Kaszubi mogą poszczycić się bardzo bogatym i ciekawym folklorem. Wyróżnić należy tu:  piękny haft, kaszubską muzykę, tańce i język, Podczas audycji muzycznej z cyklu WSZYSCY TWORZYMY SZTUKĘ, która odbyła się w naszym przedszkolu we wtorek 9 maja, przedszkolaki zostały zabrane w muzyczną podróż po Kaszubach. W trakcie spotkania z muzykami dzieci poznały instrumenty muzyczne, charakterystyczne dla tego regionu Polski takie jak: diabelskie skrzypce, burczybas, skrzypce, akordeon oraz poznały termin kapela ludowa i niektóre zwroty w języku kaszubskim. Przedszkolaki wysłuchały, ale także śpiewały z muzykami piosenki kaszubskie, nie zabrakło znanej piosenki ,,Kaszëbsczé notę” ,,Wele, Wele Wetka” a także taniec ,,Szewc”.