• Odwiedziło nas: 1120927

Wycieczka na Barbarkę.

Osada Leśna Barbarka położona jest w lesie na obrzeżach miasta Torunia, jest to piękne miejsce, w którym warto spędzić czas. We wtorek 30 maja właśnie tam pojechały dzieci z grupy  JEŻYKI. i PSZCZÓŁKI. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z fauną i florą leśnej osady. Przedszkolaki spacerując ścieżkami edukacyjnymi miały okazję obserwować świat roślin i zwierząt (np. drzewa, krzewy, mrówki w mrowisku i inne owady). Dzieci podczas rozmów wykazały się znajomością zasad zachowania się w lesie, wiedzą, że należy zachować cisze, by nie płoszyć zwierząt, nie zostawiać śmieci, a także palić ognisk. Dużą atrakcją okazał się plac zabaw, na którym przedszkolaki chętnie się bawiły.  Nie zabrakło również pikniku na świeżym powietrzu, a przywiezione smakołyki spałaszowane zostały z apetytem. Całe przedpołudnie minęło szybko i dzieci choć zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola.