• Odwiedziło nas: 1120969

SŁONECZKA w Alpakosferze.

Alpaki są zwierzętami stadnymi, które hodowane są w całej Ameryce Południowej. Zazwyczaj jednak żyją w umiarkowanych warunkach w Andach południowego Peru, zachodniej Boliwii, Ekwadoru i północnego Chile .Wyglądem przypominają nieco wielbłądy i lamy. Przodkiem Alpak jest południowoamerykański roślinożerny ssak parzystokopytny najmniejszy przedstawiciel rodziny wielbłądowatych: wikunia. Te wszystkie ciekawostki dzieci z grupy SŁONECZKA poznały podczas wycieczki  do gospodarstwa ALPAKOSFERA w Brąchnówku, we wtorek 30 maja. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o alpakach. Dowiedziały się również podczas spotkania, iż Alpaki posiadają trzy żołądki i trzy powieki, mają różne odcienie futerek . Z sierści alpak pozyskujemy włóczkę do różnorodnych wyrobów. Przedszkolaki nie tylko słuchały  opowieści o tych miłych zwierzętach, ale także mogły je karmić, głaskać, co sprawiło i zwierzętom i dzieciom wiele radości.. W trakcie wycieczki do tego niezwykłego miejsca odbyły się także warsztaty plastyczne, podczas których lepiły alpaki z gliny. Po przyjeździe do przedszkola SŁONECZKA uznały, że była to ich najlepsza wycieczka.