IX Festyn Rodzinny.

IX Festyn Rodzinny w naszym przedszkolu przeszedł już do historii. Po przerwie spowodowanej pandemią  w sobotę 3 czerwca spotkaliśmy się, by wspólnie się bawić. Na festyn przyszło wiele przedszkolaków z  rodzinami, a także maluchy, które od września rozpoczną edukację w naszej placówce. Dla uczestników przygotowaliśmy  atrakcje takie jak: występ Mażoretek z Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, warsztaty florystyczne prowadzone przez florystkę Panią Monikę Wilmańską, zabawy ,,Kodowanie na dywanie”, kącik plastyczny, zawody sportowe, konkurs wiedzy o Chełmży, zabawy taneczno – rozwojowe , prowadzone przez instruktorkę Panią Olgę Stanula, a także Panią Lubę i Panią Kasię z naszego przedszkola. Dużą popularnością cieszył się kącik ,,Malowania twarzy”, w którym uczennice  Liceum Ogólnokształcącego w Chełmży: Olga, Basia i Julia zmieniały maluchy nie do poznania. Długa kolejka ustawiła się także do Pani Katarzyny Kowalskiej, która zaplatała kolorowe warkoczyki dziewczynkom. Niezwykłą atrakcją były przejażdżki na kucyku Lulusiu, którego dzielnie prowadziła jego właścicielka  Pani Karolina Gniadek - Kujawska. W trakcie festynu odbyły się także licytacje atrakcyjnych voucherów,  o które trwała ,,zacięta walka". Nie zabrakło kawiarenki, którą zaopatrzyli rodzice w napoje, smaczne ciasta, można było także skosztować kiełbasek z  grilla,  chleba ze smalcem, ogórków. Oczywiście były lody, a chętni by ich skosztować, ustawiali się przez cały czas trwania festynu.  W trakcie festynu można było  obejrzeć archiwalne kroniki przedszkolne, od 1946 roku, na fotografiach rozpoznawali się rodzice, a także dziadkowie naszych przedszkolaków. O oprawę muzyczną zadbał  Pan Marian Walecki, któremu bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę. Wszystkim rodzicom, osobom zaprzyjaźnionym z naszym przedszkolem, firmom, dziękujemy za pomoc przy organizacji IX Festynu Rodzinnego, udało nam się go zorganizować dzięki Państwa zaangażowaniu. Zebrane fundusze w kwocie 4049,01 zł zostaną wpłacone na rachunek bankowy Rady Rodziców z przeznaczeniem na imprezę  edukacyjną dla dzieci w nowy roku szkolnym.