Przedszkolak w świecie finansów czyli ,,Były sobie pieniądze".

W ostatnich miesiącach grupa MĄDRE SOWY realizowała projekt edukacyjny „Były sobie pieniądze", organizowany przez Bank BGK. Celem programu było podniesienie poziomu wiedzy finansowej dzieci oraz wprowadzenie ich w świat finansów tak, aby potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie. Cele programu były realizowane poprzez przeprowadzenie autorskich lekcji o finansach dla dzieci, których tematyka związana jest z zakresem znajomości m. in. podstaw ekonomii, zarządzania finansami osobistymi, roli i funkcji banków, ale również umiejętności krytycznego myślenia i zastosowania tej wiedzy w praktyce oraz podejmowania racjonalnych wyborów konsumenckich.

Program realizowany był w trzech modułach:

1. Historia pieniądza

2. W sklepie

3. Co to oszczędzanie?

Do projektu naszą kandydaturę zgłosił Pan Paweł Polikowski, z którym dzieci miały okazję spotkać się podczas jego podsumowania projektu. Pan Paweł - pracownik banku BGK - porozmawiał z dziećmi o finansach, a następnie z chęcią przyłączył się do malowania drewnianych skarbonek. Pod koniec spotkania dzieci podarowały mu w podziękowaniu piękną kartkę wykonaną przez jedną z mam. Finansowa edukacja przedszkolaków to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto promować wśród najmłodszych ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Polikowskiemu, za możliwość wzięcia udziału w programie.