JEŻYKI wybrały się do Torunia.

We wtorek 13 czerwca dzieci z grupy JEŻYKI wybrały się do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w ,,Manufakturze cukierków” . Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których miały okazję poznać cały proces ręcznego wykonywania słodkości. Przez cały czas obserwowały proces produkcyjny - od momentu wylania słodkiej masy na kamienny blat, poprzez nadawanie mu kształtu, smaku i kolorów, aż do momentu pakowania gotowych produktów. Panie pokazały, na czym polega ich praca, a dzieci mogły się przekonać, że robienie cukierków i lizaków to prawdziwa sztuka.  Po pokazie  JEŻYKI samodzielnie wykonały lizaki, które zapakowały i zabrały do przedszkola. Po warsztatach przedszkolaki wybrały się na spacer po toruńskiej starówce, obejrzały Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, Pomnik Mikołaja Kopernika, Fontannę Flisaka, Krzywa Wieżę. Pobyt zwieńczony został porcja chrupiących frytek, a potem już w żalem trzeba było opuszczać piękny Toruń. Wyjazd ten z pewnością na długo zostanie w pamięci jego uczestników.