• Odwiedziło nas: 1120910

Zajecia pokazowe z PROGRAMOWANIA i ROBOTYKI.

Dzisiejszy świat jest światem robotyki i automatyki, informatyki i sztucznej inteligencji. Zainteresowanie tym światem zaczyna się już na bardzo wczesnym etapie. Zajęcia  dla przedszkolaków z programowania i robotyki to doskonały sposób na niebanalne zajęcia w gronie rówieśników o podobnych pasjach i zainteresowaniach wzbogacone sporą dawką wiedzy i nowych umiejętności.Jakie są  zalety warsztatów z programowania i robotyki? Na pewno rozwijają logiczne myślenie u dzieci, kreatywność, dbałość o szczegóły, pracę w zespole Jest to połączenie  wiedzy o technice z dobrą zabawą. Spotkania  takie dostosowane są do młodego wieku uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów. W naszym przedszkolu w środę 13 września we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia pokazowe: w grupach dzieci 3 – letnich z programowania, zaś w pozostałych z robotyki. Zajęcia poprowadziła instruktorka Pani Olga Stanula i dostarczyły one wszystkim uczestnikom  wielu pozytywnych wrażeń. Chętne dzieci można zapisywać na zajęcia u nauczycielek grup.