• Odwiedziło nas: 1120940

Miedzynarodowy Dzień Kropki.

Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! Warto świętować Dzień Kropki, to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany! Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. W piątek 15 września w naszym przedszkolu  ubrania dzieci i pań wzbogacone zostały akcentem kropek, a zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta, uważnie wysłuchały opowiadania, dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w literce ,,i”, na biedronce, zdobią kapelusz muchomora z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę i wiele innych. Dużo się działo. Koniec i • !