,,Pięć ZASAD przechodzenia przez jezdnię"...

Chcesz przejść na drugą stronę? Miej otwarte oczy…. Stań na skraju chodnika, nim na jezdnię wskoczysz. Spójrz najpierw bacznie w lewo. O tak, właśnie – brawo! Teraz z kolei szybko zwróć oczy na prawo. Jeszcze raz popatrz w lewo, świetnie! Doskonale! Jezdnia wolna? Idź szybko i nie bój się wcale.   Zgodnie z tą instrukcją, a także wiedzą zdobytą na zajęciach o ruchu drogowym , przedszkolaki z grupy BIEDRONKI, PSZCZÓŁKI i WESOŁE MISIE postanowiły  wdrożyć  tę wiedzę w praktyce podczas spaceru w pobliżu naszego przedszkola. Przed wyjściem dzieci przypomniały sobie jak należy zachować się na drodze, a dla bezpieczeństwa dzieci założyły kamizelki odblaskowe. Po drodze obserwowały także poznane znaki drogowe.  Przedszkolaki wykazały się znajomością znaków drogowych i prawidłowego przejścia po pasach. Dzieci wzbudziły duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Zwracamy się również do Rodziców, szczególnie tych którzy przywożą swoje pociechy do przedszkola samochodami, aby w trosce o bezpieczeństwo przechodzili z dziećmi na pasach, które znajdują się ok. 15 m od naszego przedszkola.