Urząd Miasta Chełmża - AKTUALNOŚCI.

,,Lekcje języka angielskiego dla dzieci z Przedszkola Miejskiego

Burmistrz Miasta Chełmży Jerzy Czerwiński spotkał się dziś (17 listopada 2023r.) z Marszałkiem Piotrem Całbeckim, członkiem zarządu województwa Sławomirem Kopyściem i włodarzami gmin i miast prowadzących placówki przedszkolne w naszym regionie, którzy podpisali porozumienie w sprawie udziału w pilotażowym projekcie „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”. Realizacja zadania możliwa jest dzięki środkom unijnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-27.

Projekt zakłada naukę języka angielskiego zgodnie z założeniami Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future. Do pilotażowego etapu przystąpiło 31 przedszkoli, w tym Przedszkole Miejskie nr 1 w Chełmży, w którym programem objętych zostanie ok. 50 dzieci.

W ramach zadania szkolenie odbędą również nauczyciele a placówki wyposażone zostaną w niezbędny sprzęt do prowadzenia zajęć oraz pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne. Ponadto rodzice otrzymają dostęp do platformy dwujęzyczności oraz zestawy ćwiczeń dla swoich pociech. Wartość projektu przekracza 5 mln złotych.

Po zakończeniu etapu pilotażowego program będzie kontynuowany i docelowo do 2029 roku zostanie nim objętych 100 przedszkoli oraz szkoły podstawowe. "