• Odwiedziło nas: 1120927

,,jestem Polakiem" czyli KRASNOLUDKI i PSZCZÓŁKI na zajęciach w bibliotece.

Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych. We wtorek 16 kwietnia dzieci z grupy KRASNOLUDKI i PSZCZÓŁKI uczestniczyły w zajęciach patriotycznych w bibliotece dla dzieci. Panie bibliotekarki przygotowały dla grup wiele atrakcyjnych zajęć, podczas których przedszkolaki utrwalały symbole narodowe, rozwiązywały quiz dotyczący powstania państwa polskiego oraz symboli narodowych. Zanim wzięły udział w quizie obejrzały w teatrzyku kamishibai ,,Legendę o powstaniu pierwszej stolicy Polski – Gniezna”. W czasie zajęć dzieci aktywnie brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych i wykonały pracę plastyczną ,,Flaga Polski”.