Majowy poranek w kwietniu.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Z okazji zbliżających się świąt majowych cała społeczność przedszkola w galowych, odświętnych strojach, spotkała się na uroczystym poranku w piątek 26 kwietnia. Poranek przygotowały dzieci z  grupy MOTYLKI. Uroczystość miała na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest znajomość historii Polski, zachęcić  do poznawania przeszłości, pokazać im, iż to, co wydarzyło się ponad dwa wieki temu jest tak naprawdę częścią każdego z nas. Spotkanie było także okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, odśpiewania hymnu narodowego,  rozwijania poczucia przynależności narodowej, a także do radosnego przeżywania majowych świat.