Bblioteka światna sprawa, tutaj fajna jest zabawa!

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. W kształtowaniu nawyków czytelniczych od wielu lat pomagają nam panie bibliotekarki z PiMBP- Fili dla dzieci i Młodzieży w Chełmży, która ma swoją siedzibę tuż obok naszego przedszkola. W środę 24 kwietnia dzieci z grupy MOTYLKI odwiedziły bibliotekę, gdzie. zostały zapoznane z zasadami wypożyczania książek i dowiedziały się na czym polega praca pań bibliotekarek Miały okazję wysłuchać bajki o słoniu Elmerze oraz bawić się z paniami bibliotekarkami chustą animacyjną oraz instrumentami perkusyjnymi. Okazuje się, że w czytelni wcale nie musi być bardzo cicho a książki zapewniają fantastyczną zabawę!